Wesołych Świąt !!!

foto
Życzenia świąteczne.
więcej

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

foto
Z okazji Święta - Dnia Pracownika Socjalnego, składam swoim współpracownikom serdeczne podziękowania za bardzo dobrą pracę na rzecz ludzi, którzy z różnych względów losowych, zdrowotnych, bezrobocia, bezradności, przemocy i patologii nie radzą sobie w życiu. Jest to trudna praca, której z każdym rokiem nam przybywa. Aby ją dobrze wykonywać, konieczne jest powołanie i wysoki profesjonalizm.
więcej

Wizyta pracowników socjalnych z Łotwy w Powiecie Łomżyńskim

foto
W dniu 21 października 2010 roku Starostwo Powiatowe w Łomży miało zaszczyt gościć delegację 43 pracowników socjalnych pochodzących z bliźniaczego powiatu Daugavpils na Łotwie. Gości serdecznie powitał na Ziemi Łomżyńskiej Starosta Krzysztof Kozicki. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży Edward Jarota przedstawił uczestnikom spotkania zadania i organizację pomocy społecznej w Polsce. Następnie pracownicy PCPR w Łomży Ewa Elster i Izabella Grochowska zaprezentowali specyfikę zadań realizowanych przez powiat w zakresie pomocy społecznej i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
więcej

Piknik integracyjny dla osób niepełnosprawnych

foto
W dniu 8 września 2010 roku na terenie Ośrodka Wsparcia w Kownatach odbył się kolejny - czwarty już piknik integracyjny dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Impreza odbyła się pod hasłem „Ruch może zastąpić wiele leków, ruchu nie zastąpi żaden lek”. Organizatorami imprezy byli: Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Łomży oraz Ośrodek Wsparcia.
więcej

Przedstawiciele PCPR w Łomży na Turnieju Strzeleckim Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych

foto
W dniu 15 czerwca 2010 r. na Strzelnicy Forty k. Łomży odbył się I Turniej Strzelecki Województwa Podlaskiego Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych . Organizatorem imprezy była Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Łomży przy ul. Rybaki 14. Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Łomży. Wśród zaproszonych gości obecni byli : Biskup Łomżyński Tadeusz Bronakowski, Wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży Wiesław Jagielak , Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży Edward Jarota i Dyrektor Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego w Łomży Bożena Jabłońska.
więcej

"Niebieska Linia" - Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Jak nas poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży, zmieniły się godziny pracy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Aktualnie telefon dla ofiar przemocy w rodzinie o numerze: 0 801 12 00 02 działa w dni powszednie i soboty w godzinach: 8.00 - 22.00, natomiast w niedziele i święta w godzinach: 8.00 - 16.00. Ponadto, w ramach pogotowia działa również poradnia e-mailowa o adresie: niebieskalinia@niebieskalinia.net, a także telefoniczna poradnia prawna prowadząca dyżury w poniedziałki i w piątki w godzinach 17.00 - 21.00 pod numerem telefonu 0 22 666 28 50 oraz w środy w godzinach: 18.00 - 22.00 pod numerem telefonu 0 801 12 00 02.
więcej

« · 1 · »

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.