Podsumowanie realizacji programu „Aktywny Samorząd” przez PCPR w Łomży w 2014 roku

foto
Program "Aktywny Samorząd" jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizatorem programu na terenie powiatu łomżyńskiego jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża, tel. 86 215 69 42.
więcej

Wesołych Świąt !!!

foto
Życzenia świąteczne od dyrektora i pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży.
więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

foto
Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna sposobność do przekazania wszystkim pracownikom pomocy społecznej wyrazów uznania za profesjonalne zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi. Praca socjalna to wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi. Państwa działania dla wielu osób stanowią niezbędne oparcie pozwalające przezwyciężyć niejeden trud ludzkiego życia.
więcej

Spokrewnione rodziny zastępcze na spotkaniu w PCPR w Łomży

foto
W dniu 14.10.2014 odbyło się kolejne z zaplanowanych spotkań o charakterze informacyjno-terapeutycznym dla rodzin zastępczych z terenu powiatu łomżyńskiego. Spotkania zostały zainicjowane przez Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży – Edwarda Jarotę w celu wzmocnienia współpracy między naszą instytucją a spokrewnionymi rodzinami zastępczymi z naszego powiatu. W drugim spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 7 rodzin zastępczych.
więcej

Spotkanie informacyjno-terapeutyczne dla rodzin zastępczych

foto
W dniu 08.10.2014 odbyło się pierwsze z zaplanowanych spotkań o charakterze informacyjno-terapeutycznym dla rodzin zastępczych z terenu powiatu łomżyńskiego, które od 01.08.2014 mogą liczyć na wsparcie koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej zatrudnionego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży.
więcej

Realizacja programu „Aktywny Samorząd” przez PCPR w Łomży – stan na 30.09.2014 r.

foto
Program "Aktywny Samorząd" jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizatorem programu na terenie powiatu łomżyńskiego jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża, tel. 86 215 69 42. Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.
więcej

Zaproszenie na warsztaty dot. amerykańskiej metody terapii autyzmu Son-Rise

foto
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży w imieniu Fundacji DR OTIS zaprasza na prezentację metody terapeutycznej dla dzieci z Autyzmem Son Rise - wywodzącej się z USA. Spotkanie odbędzie się 28.06.2014 o godzinie 12.00 w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 1, sala nr 115.
więcej

Zmiany w zasadach realizacji programu „Aktywny Samorząd”

foto
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży informuje, iż Rada Nadzorcza PFRON w dniu 9 czerwca 2014 roku podjęła uchwałę dotyczącą wprowadzenia wnioskowanych przez Realizatorów programu zmian w zasadach realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.
więcej

Piknik rodzin zastępczych

foto
W dniu 31 maja 2014 r. na terenie „Fortu II” w Piątnicy odbył się piknik rodzin zastępczych zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno – Pomocowe „Empatia” i Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży. Okazją do wspólnego spotkania był obchodzony w piątek (30.05) Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka przypadający na 1 czerwca.
więcej

30 Maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

foto
24 maja 2006 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 30 maja każdego roku Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Posłowie przyjęli powyższą uchwałę uznając potrzebę poprawy losu dzieci odrzuconych i osieroconych oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego.
więcej

Zapytanie ofertowe na specjalistów - lekarzy z dziedziny rehabilitacji medycznej, ortopedii ...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży będące realizatorem programu „Aktywny Samorząd” na terenie powiatu łomżyńskiego, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zaprasza specjalistów – lekarzy z dziedziny rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii lub neurologii – do złożenia oferty cenowej.
więcej

Życzenia Wielkanocne

foto
Życzenia Wielkanocne od Dyrektora i pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży
więcej

Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością

foto
27 marca 2014 r., w Łomży po raz pierwszy odbyły się Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością. Pomysł ten zrodził się w związku z faktem, iż w powiecie łomżyńskim jest około 7 tys. osób niepełnosprawnych i wiele z nich poszukuje zatrudnienia. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Fundacja Aktywizacja we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Łomży i jednostkami organizacyjnymi tj. Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowym Urzędem Pracy zorganizowała w sali konferencyjnej Starostwa targi pracy.
więcej

Powiatowa Społeczna Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych

foto
W dniu 21 marca 2014 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży odbyło się pierwsze w 2014 roku posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady Do Spraw Osób Niepełnosprawnych. W posiedzeniu wzięli udział: 1) Jan Szymański - przewodniczący, 2) Małgorzata Duda – Choromańska, 3) Elżbieta Surawska, 4) Elżbieta Grzanko, 5) Renata Wierzba, oraz gościnnie Pan Adam Krzysztof Sowa Wicestarosta Łomżyński.
więcej

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży informuje o wynikach naboru na specjalistów, którzy przeprowadzą zajęcia psychologiczne ze sprawcami przemocy w ramach „Programu korekcyjno - edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie” (umowa zlecenie – 2 osoby) realizowanego przez PCPR w Łomży.
więcej

Bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci z autyzmem

foto
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży informuje o projekcie realizowanym przez Fundację DR OTIS pn. „Zajęcia terapeutyczne z Nutką”, skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym posiadających rozpoznanie ze spektrum autyzmu. Podczas zajęć terapeutycznych prowadzone będą elementy dogoterapii, zajęć ruchowych, terapii zajęciowej. Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Koszt zajęć ze środków własnych pokrywa Fundacja DR OTIS oraz sponsorzy.
więcej

Zaproszenie na Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością

foto
Fundacja Aktywizacja wraz ze Starostwem Powiatowym w Łomży, Powiatowym Urzędem Pracy w Łomży oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży chciałaby serdecznie zaprosić do udziału w Targach Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością. Ideą przewodnią Targów jest promocja najbardziej przedsiębiorczych firm tworzących nowe miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością.
więcej

Uwaga studenci! Nowe terminy składania wniosków o dofinansowanie kosztów nauki - „Aktywny Samorząd"

foto
Aktualnie obowiązują dwa terminy zakończenia przyjmowania Państwa wniosków o dofinansowanie w ramach modułu II. Wnioski o dofinansowanie kosztów nauki na poziomie wyższym można składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży, w terminach:
więcej

Zarządzenie Nr 4 / 2014 Dyrektora PCPR w Łomży z dnia 4 marca 2014 roku

w sprawie rozpatrywania wniosków i przyznawania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” w roku 2014.
więcej

Zaproszenie do składania ofert na przeprowadzanie zajęć psychologicznych ze sprawcami przemocy

foto
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży zaprasza do składania ofert cenowych na przeprowadzanie zajęć psychologicznych ze sprawcami przemocy w ramach programu korekcyjno - edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie (umowa zlecenie – 2 osoby).
więcej

« · 1 · 2 · »» · »

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.