Piknik integracyjny dla osób niepełnosprawnych

W dniu 8 września 2010 roku na terenie Ośrodka Wsparcia w Kownatach odbył się kolejny - czwarty już piknik integracyjny dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Impreza odbyła się pod hasłem „Ruch może zastąpić wiele leków, ruchu nie zastąpi żaden lek”. Organizatorami imprezy byli: Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Łomży oraz Ośrodek Wsparcia.

Piknik integracyjny rozpoczęto mszą św. polową odprawioną przez ks. proboszcza parafii w Dobrzyjałowie. Następnie zgromadzeni wzięli udział w licznych grach i zabawach, m.in. pokazach tanecznych i konkursie kulinarnym.

Wśród zaproszonych gości byli: pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątnicy, uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce; mieszkanki Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polowej w Łomży; uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łomży i w Marianowie oraz Domu Pomocy Społecznej PKPS w Łomży. Ogółem udział w pikniku wzięło ok. 130 osób.

2010-09-10 12:46 Opublikował: Admin

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.