Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z Podlasia z wizytą w powiecie łomżyńskim

W dniu 23 czerwca 2009 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży odbyło się spotkanie Kierowników Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu województwa podlaskiego z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży.

Goście przybyli do powiatu łomżyńskiego w ramach II wizyty studyjnej zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku z projektu „Bądź aktywny, bądź najlepszy”.


Zgromadzonych serdecznie powitał Wicestarosta Łomżyński Marek Dworakowski. Dyrektor PCPR w Łomży Edward Jarota zaprezentował przybyłym pracownikom pomocy społecznej projekt systemowy realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży pod nazwą „Razem ku samodzielności – Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” w okresie od 1 lipca 2008 do 31 grudnia 2008 roku, oraz założenia projektu na 2009 rok.


Na spotkaniu poruszano również kwestię współpracy ośrodków pomocy społecznej z powiatowym centrum pomocy rodzinie.


Kolejnym etapem wizyty studyjnej były Kownaty, gdzie goście uczestniczyli w Pikniku Integracyjnym osób niepełnosprawnych z terenu powiatu łomżyńskiego.

2009-06-24 08:30 Opublikował: Admin

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.